Достапни линкови

Судењето за „Шпион“ одложено поради отсуство на еден од адвокатите


Основен суд Скопје 1

Рочиштето за предметот „Шпион“ на СЈО денеска е одложено поради оправдано отсуство на еден од адвокатите на обвинетите, Туше Гошев. Апелацискиот суд лани ги ублажи казните на обвинетите и ја преиначи првостепената одлука на Кривичниот суд, а предметот СЈО го презеде одредовното обвинителство.

Следното рочиште е закажано за 19 април. Во случајот „Шпион“ осудени се 18 лица за злосторничко здружување, шпионажа, уцена, измама и недозволено поседување оружје.

XS
SM
MD
LG