Достапни линкови

Времето денеска: врнежливо


Во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд кои ќе започнат претпладне во западните делови. Од пладневните часови врнежите ќе се прошират кон исток, а преку ноќта ќе бидат поинтензивни насекаде. Ќе дува умерен до повремено засилен ветер претежно од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 7 до 12 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 11 степени.

XS
SM
MD
LG