Достапни линкови

Вечер средба Заев- Мицкоски


Заев и Мицкоски се сретнаа и во декември минатата година

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев вечер треба да се сретне со лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Како што јавуваат повеќе медиуми, на средбата ќе се разговара за актуелната политичка ситуација во земјата, а се претпоставува дека ќе стане збор и за преговарачкиот процес за името со претставници на грчката влада.

Инаку, Мицкоски вчера имаше прва официјална средба со претседателот на ДУИ Али Ахмети.

XS
SM
MD
LG