Достапни линкови

Променливо облачно и релативно топло време


Скопје.

Времето денеска ќе биде променливо облачно и релативно топло со слаб до умерен западен и северозападен ветер. Претпладне во западните делови со повремен локален дожд, а на планините особено во западните делови ќе има повремени и локални врнежи ид снег.

Максималната температура ќе достигне од 8 до 20 степени.

Во Скопје температурата ќе достигне до 13 степени.

До среда се уште ќе има услови за повремени врнежи од дожд, на повисоките планини од снег. Од четврток се очекува преодно стабилизирање на времето.

XS
SM
MD
LG