Достапни линкови

Шест годишно девојче жртва на бомбашки напад во Авганистан


Местото каде се случил бомбашкиот напад во источен Кабул, Авганистан

Авганистанските власти соопштија дека во експлозија на автомобил бомба во источен Кабул загинало шест годишно девојче, а 14 лица биле повредени. Според полицијата, целта на нападот бил конвој на странски сили. Се уште никој не презема одговорност за нападот.

XS
SM
MD
LG