Достапни линкови

Времето денеска: облачно и врнежливо


Во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Претпладне, локално ќе има услови за замрзнат дожд. На планините врнежите ќе бидат главно од снег. Поизобилни врнежи ќе има во западните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од 3 до 9 степени. Во скопје и околината слично време со температура до 5 степени.

XS
SM
MD
LG