Достапни линкови

Годишно обраќање до нацијата на Путин


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе има годишно обраќање за состојбата на нацијата на помалку од три недели пред претседателските избори во кои тој се очекува да обезбеди четврти мандат. Станува збор за еден од трите редовни национални настапи што Путин ги прави секоја година. Другите два се одговорањето на прашања на граѓаните и годишната прес конференција.

Ова ќе биде 14 обраќање на Путин пред двата дома на руското собрание.

XS
SM
MD
LG