Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Во вечерните и ноќните часови ќе има врнежи од снег, на пониските места од дожд. Локално ќе има појава и на замрзнат дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Темепартурата ќе се движи од -4 до 2 степена. Во Скопје и околината слично време со темепратура околу -2 степена.

XS
SM
MD
LG