Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со температура знчително пониска од просекот за овој период од годината. Особено студено ќе биде во утринските часови кога на некои места температурата ќе се спушти на -10 степени. Во западните и северните делови ќе има повремен слаб локален снег, особено претпладне. Ќе дува умерен, на повисоките места засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од -7 до 1 степен. Во Скопје и околината слично време со температура од -2 степена.

XS
SM
MD
LG