Достапни линкови

Српскиот претседател Вучиќ на разговори со Меркел


Александар Вучиќ и германската канцеларка Ангела Меркел, архивска фотографија

Претседателот на Србија Александар Вучиќ ќе се состане денеска во Берлин со германската канцеларка Ангела Меркел на разговори за билатералните односи, како и за некои регионални прашања. Вучиќ деновиве изјави дека од Меркел ќе бара поддршка за постигнување компромис меѓу Белград и Приштина.

XS
SM
MD
LG