Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно со повремен снег


Во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со повремен снег со слаб до умерен интензитет, особено во западните и крајните источни делови. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер кој во Пелагонија на моменти ќе се засилува. Температурата ќе се движи од минус 7 до 3 степени. Во Скопје и околината сличмо време со температура до 1 степен.

XS
SM
MD
LG