Достапни линкови

Убавата и лошата страна на снегот во Скопје

Во делови од Скопје убави глетки под снег, но од друга страна, проблеми во сообраќајот, јавниот превоз, како и потешкотии за пешаците. Снежната покривка во главниот град изнесува 15 сантиметри. Локални врнежи од снег ќе има и утре претежно во западните делови. Во наредните денови се очекува Македонија да биде под влијание на многу студена и влажна воздушна маса што ќе услови се постудено време со повремен снег. До четврток кога ќе има прекин на врнежите, а температурите ќе бидат значително под просекот за овој период од годината и ќе се спуштат до -10 степени.

Категории

XS
SM
MD
LG