Достапни линкови

Времето денеска: облачно со повремени врнежи од снег


Во Македонија ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од снег. Врнежите ќе бидат пообилни во ноќните часови. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен севрен ветер. Температурата ќе се движи од миус 4 до 3 степени. Во Скопје и околината слично време со температура околу нулата.

XS
SM
MD
LG