Достапни линкови

Времето денеска: претежно облачно


Во Македонија ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег, особено претпадне. Ќе дува умерен југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од 1 до 10 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 9 степени.

XS
SM
MD
LG