Достапни линкови

За денеска закажани седници на Собранието


Собранието на Македонија

Денеска во Собранието на Македонија се закажани седници на неколку комисии, како и две пленарни седници. Пратениците, доколку биде обезбеден потребниот кворум, ќе треба да гласаат за избор на потпретседатели на Собранието. За оваа функција се предложени Фросина Ременски, Горан Мисовски и Весел Мемеди. Претходниот обид за нивни избор пропадна, бидејќи опозицијата реагираше дека точката е ставена на дневен ред во последен момент без тие да бидат информирани.

XS
SM
MD
LG