Достапни линкови

Времето денеска: облачно и врнежливо


Во Македонија ќе биде облачно, со повремени врнежи од дожд, на некои повисоки места и планините од снег, особено попладне. Ќе дува умерен, долж Повардарието и во источните делови до засилен југоисточен ветер. Повеќе врнежи ќе има во западните делови. Температурата ќе се движи од 1 до 9 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 6 степени.

XS
SM
MD
LG