Достапни линкови

Времето денеска: облачно и врнежливо


Во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Повеќе врнежи ќе има во западните делови и во вечерните часови. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од источен правец. Температурата ќе се движи од 2 до 10 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 6 степени.

XS
SM
MD
LG