Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно, во југозападните делови ќе има повремен снег со слаб до умерен интензитет, особено претпладне. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува и умерен сверен ветер. Температурата ќе се движи од минус 3 до 7 степени. Во Скопје и околината промеливо облачно со температура до 5 степени.

XS
SM
MD
LG