Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно. Во текот на денов ќе има сончеви периоди. Во крајните западни делови со повремен слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 1 до 10 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 7 степени.

XS
SM
MD
LG