Достапни линкови

Српскиот претседател Вучиќ ја завршува посетата на Хрватска


Претседателот на Србија Александар Вучиќ и претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ, Загреб, 12.02.2018.

Претседателот на Србија Александар Вучиќ ја завршува дводневната посета на Хрватска. Тој заедно со претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ ќе присуства на собранието на Српскиот народен совет. Вучиќ вчера освен со Китаровиќ разговараше и со хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ. По овие разговори Вучиќ изрази уверување дека односите меѓу двете земји како и нивните економски односи ќе бидат значително унапредени.

XS
SM
MD
LG