Достапни линкови

Кремљ: Трамп изразил сочувство за авионската несреќа


Американскиот претседател Доналд Трамп и рускиот претседател Владимир Путин

Американскиот претседател Доналд Трамп му изразил сочувство на рускиот претседател Владимир Путин за авионската несреќа кај Москва во која загинаа 71 лице, соопшти Кремљ. Во соопштението се додава дека претседателите разговарале телефонски и за некои аспекти на блискоисточниот мировен процес пред состанокот на Путин во Москва со палестинскиот лидер Махмуд Абас.

XS
SM
MD
LG