Достапни линкови

Времето денеска: облачно и врнежливо


Во Македонија ќе биде облачно со врнежи кои долж Повардарието ќе бидат од дожд, а во другите делови и од снег. Попладне во западните делови врнежите ќе бидат пообилни и ќе предизвикаат позначително зголемување на снежната покривка. Ќе дува слаб до умерен ветер, а долж Повардарието тој ќе биде засилен од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од минус 1 до 9 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 6 степени.

XS
SM
MD
LG