Достапни линкови

Авганистан: Деца на обука за самоубијци


Авганистан: Деца на обука за самоубијци
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:50 0:00

Во 2015-та, екстремистичка група во Авганистан, почнала да регрутира деца за да ги обучи за борба и за самоубиствени бомбашки напади. Двајца браќа биле на обука две години, но успеале да избегаат со помош на нивниот татко.

Категории

XS
SM
MD
LG