Достапни линкови

Нов пад на Вол Стрит, Дау Џонс загуби 1000 поени


илустрација

Акциите на берзата во Њујорк повторно паднаа што е за втор пат во изминативе четири дена. Водечкиот индустриски индекс Дау Џонс вчера загуби илјада поени. Со тоа Дау Џонс и Стандард и Пурс сега се 10 проценти по рекордно високите нивоа што ги постигнаа пред две недели.

XS
SM
MD
LG