Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, во западните делови претежно облачно. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе се движи од 4 до 15 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 9 степени.

XS
SM
MD
LG