Достапни линкови

Воена парада во Пјонгјанг


Воена парада во Пјонгјанг
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:47 0:00

Во пресрет на Зимските Олимписки игри во Јужна Кореја, во Пјонгјанг, Северна Кореја се одржа масовна воена парада, на која присуствуваше и Ким Џонг Ун, заедно со неговата сестра, Ким Јо Џунг. Таа ќе присуствува на утрешното свечено отворање на Олимпијадата кај јужниот сосед.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG