Достапни линкови

Времето денеска: сончево и умерено облачно


Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. На југоисток ќе има повремено зголемена облачност и услови за појава на слаб локален дожд. Температурата ќе се движи од 4 до 14 степени. Во Скопје и околината слично време се температура до 11 степени.

XS
SM
MD
LG