Достапни линкови

Приведен министерот за информации на ИД во Анкара


Безбедносните сили на Турција во Анкара го привеле „министерот за информации“ на екстремистичката организација Исламска држава, јави телевизијата „Хабертурк“. Операцијата била спроведена од страна на службата за борба со тероризам на Турција. Според „Хабертурк“, уапсениот терорист Омер Јатек бил одговорен за медиумите во организацијата.

XS
SM
MD
LG