Достапни линкови

Расте бројот на загинати војници во операцијата „Маслиново гранче“


Турција синоќа соопшти дека во близина на сирискиот град Африн загинале осум турски војници, со што бројот на загинати припадници на турските безбедносни сили при операцијата „Маслиново гранче“ достигна до 13. Пет војници загинале при напад врз тенк на турската војска. Во истата област загинале уште тројца.Од почетокот на турската воена операција „Маслиново гранче во Африн“ загинаа и најмалку 24 борци на сириската опoзицијa.

XS
SM
MD
LG