Достапни линкови

Времето денеска променливо облачно


Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со локални врнежи од дожд особено во јужните делови, а на планините од снег. Ќе дува умерен западен, а по должината на Повардарието северозападен ветер. Утринската температура се движи од три до осум, а дневната од осум до 15 степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со умерен северозападен ветер и утринска температура до четири, а највисока дневна до 12 степени.

XS
SM
MD
LG