Достапни линкови

Турската полиција уапси околу 80 странски државјани


Турските безбедносни сили уапсија над 80 лица во Истанбул, кои се осомничени за поврзаност со екстремистичката организација Исламска држава.

Турскиот весник „Милиет“ пишува дека во рамките на антитерористичката операција се уапсени 82 лица, од кои 77 се странски државјани.

XS
SM
MD
LG