Достапни линкови

Иранците против шамиите


Иранците против шамиите
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:40 0:00

По апсењето на иранката, која во Техеран, во декември, ја симна шамијата во знак на протест, низ земјата се шири револтот против задолжителното носење шамии за жените.

Категории

XS
SM
MD
LG