Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд, главно во западниот дел на земјата. Повремено ќе дува и засилен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 6 до 16 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 13 степени.

XS
SM
MD
LG