Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во западните делови ќе биде значително облачно. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од 6 до 14 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 11 степени.

XS
SM
MD
LG