Достапни линкови

Кавгата за вработувања во Битола - навредлива и комична


please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00
Директен линк

Чии деца, снаи и золви се вработуваат во градот на конзулите? Битолската опозиција обвинува за непотизам при вработувањето во јавните претпријатија во градот. Седницата на битолскиот совет беше со зајадливи, навредливи, а напади и комични коментари.

XS
SM
MD
LG