Достапни линкови

Времето денеска: претежно сончево


Во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб јужен ветер. По котлините поради појава на температурна инверзија ќе има замагленост на атмосферата. Температурата ќе се движи од 11 до 17 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 12 степени.

XS
SM
MD
LG