Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерен ветер


Во Македонија ќе биде сончево и топло за овој период од годината. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. По котлините поради температурана инверзија ќе има замагленост на атмосферата или појава на утринска магла. Температурата ќе се движи од 9 до 18 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 13 степени.

XS
SM
MD
LG