Достапни линкови

Времето денеска сончево со студено утро


Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со слаб југоисточен ветер. Претпладне по одделни котлини има услови за појава на магла. Утринските температури секаде се под 0, а дневните ќе се движат од 5 до 11 степени.

Продолжува периодот на стабилно време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст. До недела во претпладневните часови ќе има температурна инверзија што по одделни котлини ќе ги зголеми условите за појава на магла или заматеност на атмосферата.

XS
SM
MD
LG