Достапни линкови

Филмот „Смртта на Сталин“, нема да се прикажува во Русија


Филмот „Смртта на Сталин“, нема да се прикажува во Русија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:29 0:00

Руското Министерство за култура го забрани филмот „Смртта на Сталин“, оценувајќи го како навредлив. Британскиот режисер вели дека филмот е комичен, но и вистинит, изразувајќи надеж дека сепак ќе се прикажува и во руските кина.

XS
SM
MD
LG