Достапни линкови

Шефови на држави, бизнис лидери и славни личности на Форумот во Давос


Давос

Милијардери, шефови на држави и влади, бизнис лидери и славни личности пристигнуваат во Давос, Швајцарија на годинашниот Светски економски форум кој почнува денеска и покрај изобилните врнежи од снег. Се очекува на Форумот да учествуваат над 60 шефови на држави и влади, меѓу нив и американскиот претседател Доналд Трамп. Форумот ќе трае четири денови под мотото “Создавање заедничка иднина во скршен свет“.

XS
SM
MD
LG