Достапни линкови

Големо невреме на северот на Европа


Големо невреме на северот на Европа
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:26 0:00

Во Германија, Холандија и Белгија кои беа зафатени од силни ветрови предизвикани од бурата Фридерике имаше најмногу штети, но и жртви, а беше предизвикан хаос во сообраќајот. Беа откажани стотици летови, а железничкиот сообраќај беше во прекин. Илјадници домови останаа без електрична енергија.

XS
SM
MD
LG