Достапни линкови

Нимиц: Дали спорот треба да продолжи уште 25 години?


Нимиц: Дали спорот треба да продолжи уште 25 години?
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Посредникот на ОН во разговорите за името Метју Нимиц по разговорите во Њујорк со претставниците на Македонија и на Грција Васко Наумовски и Адемантиос Василакис изјави дека решението за спорот за името е на повидок.

XS
SM
MD
LG