Достапни линкови

Времето денеска: сончево и студено


Во Македонија денеска ќе биде сончево, студено и ветровито со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено во источните делови. Температурата ќе се движи од минус 3 до 8 степени. Во Скопје и околината слично време со темепратура до 8 степени.

XS
SM
MD
LG