Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во западниот дел од земјата со врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер. Температурата од 2 до 12 степени. Во Скопје и околината слично време со температура од 8 степени.

XS
SM
MD
LG