Достапни линкови

Лавров: САД сега имаат понаметлива политика од онаа на Обама


Лавров: САД сега имаат понаметлива политика од онаа на Обама
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:46 0:00

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров на денешната редовна годишна прес конференција во Москва, меѓу другото, ја критикуваше сегашната администрација на претседателот Доналд Трамп која, како што рече, работела врз основа на ултиматуми.

XS
SM
MD
LG