Достапни линкови

Годишна прес конференција на шефот на руската дипломатија Лавров


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во Москва на денешната редовна прес конференција ќе се осврне врз руската дипломатска активност во минатата година. Притоа, главен акцент ќе биде ставен врз односите со САД, Украина, НАТО, Европската унија, Сирија и ситуацијата на Корејскиот полуостров. Лавров се очекува на 18 и 19 јануари во Њујорк да учествува на два состанока на Советот за безбедност на ОН.

XS
SM
MD
LG