Достапни линкови

Времето денеска: облачно со врнежи од слаб снег


Во Македонија ќе биде облачно со локални врнежи претежно од снег, главно со слаб интензитет. Повеќе врнежи ќе има во планинските региони на северозападот и истокот на земјата, каде што се очекува и зголемена снежна покривка. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата од минус 1 до пет степени. Во Скопје и околината слично време со температура околу 3 степени.

XS
SM
MD
LG