Достапни линкови

Оптимизам од Грција, Кривична истрага за Дрисла, Бугарија ја зема европската палка...

Настаните на денот низ фотографии - 12 јануари 2018
Покажи повеќе

МАКЕДОНИЈА - Македонија и Грција се согласија да формираат работни групи, предводени од министрите за надворешни работи, кои ќе бидат посветени на пронаоѓање решение за спорот за името. Ова го изјави шефот на македонската дипломатија Никола Димитров во интервју за Ројтерс.
1

МАКЕДОНИЈА - Македонија и Грција се согласија да формираат работни групи, предводени од министрите за надворешни работи, кои ќе бидат посветени на пронаоѓање решение за спорот за името. Ова го изјави шефот на македонската дипломатија Никола Димитров во интервју за Ројтерс.

МАКЕДОНИЈА - Основното јавно обвинителство Скопје соопшти дека по допрен глас отворило предмет за кривично дело Загадување на животната средина и природата од Член 218 од Кривичниот законик во врска со работата на депонијата Дрисла.
2

МАКЕДОНИЈА - Основното јавно обвинителство Скопје соопшти дека по допрен глас отворило предмет за кривично дело Загадување на животната средина и природата од Член 218 од Кривичниот законик во врска со работата на депонијата Дрисла.

МАКЕДОНИЈА - ГРЦИЈА - Ова прашање беше одложувано долги години. Ова е важна шанса за негово решавање што може да се искористи и јас сум оптимист, изјавил претседателот на грчкиот Парламент Никос Вуцис за грчката државна телевизија.
3

МАКЕДОНИЈА - ГРЦИЈА - Ова прашање беше одложувано долги години. Ова е важна шанса за негово решавање што може да се искористи и јас сум оптимист, изјавил претседателот на грчкиот Парламент Никос Вуцис за грчката државна телевизија.

БУГАРИЈА - Постои опасност во овој многу комплициран регион во Европа да може да се случат настани кои би ги вратиле работите во раните 90-ти години од минатиот век. Секако, ние не сакаме тоа да се повтори, рече претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер во Софија на заедничката прес-конференција со бугарскиот премиер Бојко Борисов.
4

БУГАРИЈА - Постои опасност во овој многу комплициран регион во Европа да може да се случат настани кои би ги вратиле работите во раните 90-ти години од минатиот век. Секако, ние не сакаме тоа да се повтори, рече претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер во Софија на заедничката прес-конференција со бугарскиот премиер Бојко Борисов.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG