Достапни линкови

Вучиќ: Нема предвремeни парламентарни избори во Србија


Претседателот на Српската народна партија Александар Вучиќ, Белград, 10.01.2018.

Претседателството на владејачката Српска напредна партија донесе одлука да не иницира распишување предвремени парламентарни избори, соопшти синоќа партискиот лидер и актуелен претседател на Србија, Александар Вучиќ. По завршувањето на седницата Вучиќ им се заблагодари на членовите на Претседателството затоа што „речиси едногласно, со два гласа против“, го поддржале неговиот став дека „државниот и националниот интерес е поважен од партискиот“.

XS
SM
MD
LG