Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне на запад со слаб локален дожд, на повисоките планини со снег. По одделни котлини со појава на слаба магла, особено претпладне. Температурата ќе се движи од четири до 11 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно, со температура до седум степени.

XS
SM
MD
LG